Tipy na dobré méně známé kapely V.

24. listopadu 2013 v 17:19 | Morticia Lehtonen |  Tipy na dobré méně známé kapely
Času sice momentálně moc nemám, ale protože jsem článek napsala už dřív a napsat úvod mi netrvá dlouho, jsem tu zase s článkem věnovaným méně známým kapelám.
Byť jsem minule tak nějak naznačovala, že asi opět napíšu článek zaměřený konkrétně na finské kapely, rozmyslela jsem si to článek je tedy věnován kapelám českým. A abych byla ještě přesnější, tak kapelám jihomoravským, které mě zaujaly a ke kterým mám blízko i proto, že já sama z Jihomoravského kraje jsem :-). Takže příjemné počtení a nevynechejte závěr - tentokrát je ještě důležitější než jindy (což snad sami pochopíte) :-)

Jinak se omlouvám, pokud jsou v textu nějaké hlouposti - psala jsem to večer a jak už jsem zmiňovala: času teď moc není, takže to opravovat nebudu - jen článek pro jistotu znovu trochu proju, abych zabránila nějakým větěím "errorům" :-)


Příležitostí objevit power metalovou skupinu Eagleheart jsem měla nespočetněkrát, ale teprve někdy minulý rok jsem se odhodlala k tomu si od nich něco pustit. Ani nevím, co mě k tomu tehdy a navíc po tolika promarněných příležitostech přinutilo. Přesně si ale pamatuji, že první písničkou, kterou jsem od nich slyšela, byla písnička Creator Of Time, která mě zaujala na první poslech. Není divu, že Eagleheart patří mezi nejoblíbenější české metalové kapely. Ovšem podle mého názoru by si zasloužili být známější - mají obrovský potenciál a myslím, že patří k těm českým kapelám, o kterých by mělo být i za hranicemi slyšet víc. Proč se o nich vlastně mimo ČR, Slovensko a Polsko moc neví? Vždyť zrovna Eagleheart by si to zasloužili :-)

Eagleheart - Creator Of Time (ze zatím nejnovějšího alba "Dream Therapy")

Je to už pěkně dávno, co jsem poprvé slyšela o skupině Final Fiction, ale moc dobře vím, že jsem se o nich dočetla v místních novinách. Final Fiction je totiž skupinou břeclavsko-brněnskou, a tak bylo jen otázkou času, než jsem na ně narazila.
Ptáte se, k jakému žánru se tato skupina řadí? Inu, sami se označují jako nu-metal/emo/rock, ale přesně zařadit se dají jen stěží - jsou sví a je to jen dobře, protože přesně to se od skupin, které mají prorazit, čeká. Tím spíš se divím, že o nich není slyšet víc - ano, objevili se v jedné talentové soutěži, jenže právě tam jim to spíš poněkud zavařili a jediný, kdo za nimi stál, byla Lucie Bílá. Mohli jste o nich číst ve Sparku a časopise Rock a Pop, vyhráli v zahraničí pár ocenění, ale bohužel stále patří mezi ty méně známé kapely. Na druhou stranu i to je dobrý úspěch a hlavně si počínají profesionálněji než některé známé skupiny.
Každopádně vám vřele doporučuji poslechnout si jejich hudbu - patří k málu českým skupinám, které aktivně poslouchám.

Final Fiction - Two Sides

Na Eponine jsem narazila teprve nedávno náhodou právě prostřednictvím výše zmíněné skupiny Final Fiction, jejíž člen (nebo členové) je také členem kapely Eponine. Tato kapela je navíc podobného rázu jako Final Fiction, i když, co bych vám namlouvala, Final Fiction jsou mému srdci přece jen bližší. Pokud bych měla obě kapely porovnat, bylo by to ale stále poměrně obtížné - snad jen vokály se poněkud liší, ale to už posuďte sami - video sem sice žádné vložit nemůžu, ale máte příležitost poslechnout si jejích tvorbu na bandzone a oficiálních stránkách, které najdete ZDE. Za sebe říkám, abych vám Eponine předem trochu přiblížila, že mi připomínají skupinu The Agonist, takže snad jsem někoho nalákala :-)

Na Youtube bohužel žádný videoklip není - ukázky zvorby naleznete například ZDE.

Už to je taky celkem dlouhá doba, co jsem narazila na folk metalovou skupinu Wolfarian a dřív než napíšu cokoliv konkrétního, musím podotknout, že ty reklamy na facebooku fakt přece jen k něčemu jsou. Moje objevení této kapely tedy probíhalo prostřednictvím jejich reklamy na facebooku, která hned upoutala moji pozornost - symphonic folk metal, tím mou pozornost upoutáte zaručeně. Zvlášť pokud jde o nějakou místní kapelu. Tak či onak bych Wolfarian označila za kapelu s velkým potenciálem - upřímně jsem totiž neslyšela (a hudebně negramotná fakt nejsem) kapelu, která by takto dobře pracovala s prvky středověké hudby, které jsou v hudbě kapely Wolfarian patrné. Teda kromě Battlelore - tuto finskou skupinu mi Wolfarian připomínají jak žánrově, tematicky, tak hlasem (teď už bývalé) zpěvačky - tam je to vážně patrné… No, nějaké další kapely podobného rázu, by se ještě našly, akorát ne u nás, což samozřejmě hovoří ve prospěch Wolfarian :-)

Wolfarian - Shado Of Victory

Lidi, mám na vás jednu důležitou prosbu: Když už si hudbu českých kapel nemůžete koupit, tak mi aspoň pomozte je dostat dál do povědomí lidí - sdílejte článek nebo alespoň video či odkaz na stránku nebo profil některé z uvedených kapel - je to česká muzika, tak ukažme ostatním státům (konkrétně tedy státům na metalové kapely hojnějším - těžko bychom mohli chtít předhánět třeba Ugandu ;-)) , že i tady máme něco, co stojí za poslech a čím se jim vyrovnáme! :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marja Virtanen Marja Virtanen | Web | 24. listopadu 2013 v 18:01 | Reagovat

Vezmu to postupně ;)

1. Eagleheart mám v plánu si poslechnout, protože každý ji chválí, navíc mě už láká fakt, že je to power metalová skupina ;) Tedy - proč ne :)

2. Final Fiction - líbí se mi, jak u nich popisuješ originalitu a to mě ještě více navnadilo k poslechu :) Vždy uvítám něco nového ;)

3. Eponine zní též dobře (z tvého popisu), takže ty si do svého playlistu zařadím též ;)

4. U Wolfarian mě též chytlo, že hrají symphonic folk metal a využívají středověkou hudbu, což mě vždy dostane do kolen :) A co se Facebooku týče, i já jsem díky němu objevila nějaké dobré skupiny, takže určitě se nedají hned odsuzovat, jak jsem si kdysi myslela ^_^

Děkuji za hudební inspiraci ;)

2 Zdebra Zdebra | Web | 24. listopadu 2013 v 21:43 | Reagovat

Eagleheart znám, o Final Fiction jsem slyšela. Tuším, že byli i na MoRu 2010. Ale ani nevím, že byli v talentu. Škoda, že jsem se zrovna nedívala.
Eponine mě moc neoslovila, ale Wolfarian zní dobře.

3 Lucilla Leppänen Lucilla Leppänen | Web | 25. listopadu 2013 v 11:04 | Reagovat

Final Fiction jsme slyšela naživo na jednom koncertě. Jsou dobří, i když zrovna na tom koncertě hráli po kapele Koblížc!, takže většina odešla a mě jich bylo líto.

Jinak bych mohla doporučit i kapely tady ´od nás´ např. Helpness nebo Sklepmaster. Ti si taky zaslouží větší pozornost :)

4 Hidasta Hidasta | Web | 26. listopadu 2013 v 7:06 | Reagovat

Konečně mě něco donutilo si poslechnout Eagleheart... a ještě, že se tak stalo! Ty ostatní tak trochu znám, a právě Eaghleheart mě zaujalo nejvíc ;-)

5 Morticia Lehtonen Morticia Lehtonen | Web | 2. prosince 2013 v 16:33 | Reagovat

[1]: Nemáš vůbec zač - já jsem ráda, pokud můžu doporučit dobrou muziku. Taky jsem moc vděčná, kdydž mi něco doporučíš ty :-)

[2]: To máš pravdu - na MORu opravdu v tom roce byli a docela lituju, že jsem tam tehdy nebyla.
To jo, Wolfarian jsou opravdu dobří - doufám, že se jim povede prorazit dál :-)

[3]: Jéé, Koblížky mi napřipomínej - to poslouchá sestřenka a můj názor na ně je takový, že je to fakt spíš hudba pro desetileté děti - kvalita nulová :D

A děkuju za tipy! :-)

[4]: To chválím, že sis je poslechla a jsem ráda, že tě zaujali :D :-)

6 Mavis Alvira DeWoid Mavis Alvira DeWoid | E-mail | Web | 2. prosince 2013 v 16:50 | Reagovat

Ahoj :) Veľmi pekne ti ďakujem! :)

Čo sa týka toho, ako by mal design vyzerať, chcela by som niečo podobné tomuto - http://rufus-and-grasshoppers.blog.cz/ prípadne tomu tvojmu, len tam niekde dať nejaký obrázok zimy a celkovo ho dať do takých ľadovejších farieb, čiže nejakej modrej, bielej, možno sivej, veď vieš, skrátka zimné farby :)

Čo sa fotiek týka, kľudne vyber akúkoľvek z týchto - http://data3.whicdn.com/images/89194869/large.jpg - http://data3.whicdn.com/images/89192579/large.jpg - http://data3.whicdn.com/images/89189128/large.png - s ktorou sa ti bude pracovať najlepšie, tú vyber :)

A áno, tie designy, ktoré som ti pripísala hneď hore, majú oba v záhlaví text, nie obrázky. Ja by som chcela, teda pokiaľ by to išlo, aby si do toho záhlavia nejako zakomponovala oboje. Ten obrázok nemusí byť veľký, napr. môžeš použiť všetky 3 alebo akékoľvek iné zimné/vianočné obrázky (tie nechám na teba) a dať ich do nejakých krúžkov, pod to text napríklad.. Ale aj toto nechávam na teba :) Späť k textu - ak nájdeš, môžeš tam dať nejaký citát o Vianociach, napríklad tento - "He who has not Christmas in his heart will never find it under the tree."

Ak by som ešte mohla poprosiť, nechcem nejaké príliš výrazné menu, len niečo jednoduchšie a menšie, aby sa tam zmestil nejaký text úvodný textík, hlavné rubriky by som totižto chcela umiestniť niekam do záhlavia. Čo sa šírky stránky týka (teda priestor, kde budú články), poprosila by som okolo tých 850 pixelov.

Momentálne ma nič bližšie nenapadá. Ak by ťa napadlo niečo iné, prípadne s inými obrázkami alebo celkovo inou kom pozíciou designu, kľudne to sprav podľa seba, nechám sa prekvapiť :)

Ešte raz ti veľmi pekne ďakujem! :)

Mavis A. DeWoid

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama